GO PRO 9 AKSİYON KAMERASI İNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

GO PRO 9 KAMERA İNCELEME

GoPro Hero 9 Black sürümünün özelliklerine göz attığımızda, temel görevi aksiyon sporlarında ya da kapalı dar mekanlarda yapılan çekimlerde (mesela otomobil) kullanılmak olan ve bu yüzden belli sporları yapanlarla TV, dizi, YouTuber ve benzeri işler yapanların tercih ettiği GoPro 9. sürüm ile artık mükemmele yakın bir ürün haline geldi.

Kullanılan yeni sensör ile GoPro’nun fotoğraf çözünürlüğü iki katına yükseltilmiş. GoPro artık 20.2 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyor. Çözünürlük artışı sadece fotoğrafta değil aynı zamanda videoda da gerçekleşti. Hero 8’de 4K 60 fps olan maksimum video kayıt çözünürlüğü artık 5K 30 fps oldu.GO PRO 9’un boyutunun ve ağırlığının artması daha uzun pil ömrü olarak fayda sağlamış. Daha önceki sürümlerde 1220 mAh gücünde pil kullanan GoPro, bu yeni sürümde pil gücünü 1.720 mAh gibi yüzde 30 daha yüksek bir rakama çıkarmış.

GoPro Hero 9

Bu da daha uzun süre kayıt yapabilme anlamına geliyor.Daha önce de GoPro’da bulunan ama son birkaç seridir göremediğimiz değiştirilebilir lens özelliği GoPro Hero 9 ile geri döndü. Artık GoPro daha az titreşimli video çekiyor. Önceki sürümlerde gayet iyi iş gören Hypersmooth titreşim engelleme özelliği 3.0 sürümüne terfi etti ve artık daha kabiliyetli.Geçmişte az da olsa bazı fotoğraf makinelerinde gördüğüm düğmeye bastıktan önceki 30 saniyeyi kayıt etme özelliği GoPro Hero 9’da da bulunuyor. Menüden aktif edilen bu özelliği kullandığınızda düğmeye basmadan önceki 30 saniye otomatik olarak kayıt ediliyor.

GoPro, Hero 9 ile çıtayı yükseğe taşımış ama bu sefer ciddi yenilik ve güncellemeler gelmiş. Önceki bazı modellerde yapılan ufak tefek güncellemeler gibi değil bunlar. Aksiyon kamerasının özellikleri başka bir boyuta geçmiş ve kayda değer yenilikler gelmiş. Aksiyon kamerası kullanıyor ve bugünlerde yenilemeyi düşünüyorsanız GoPro Hero 9’a bir göz atın derim.

GoPro 9 Kamera Özellikleri

20.2 MP fotoğraf

5K 30 fps, 4K 60 fps video kayıt

1.4 inç renkli ön ekran

2.27 inç dokunmatik arka ekran

10 metreye kadar su altında kullanım

Hypersmooth 3.0 teknolojisi

Dahili bağlantı aksesuarı

8X ağır çekim video (1080p 240 fps)

1080p Live Streaming

Sesli Kontrol

Superfoto HDR+

RAW kayıt özelliği

Back to Top