Tiffen 4x5.65 Black Satin Filtre Seti Günlük 500 
Tiffen Rota Pola Frame Filtre Günlük 750 

Arri Rota Pola Frame Filtre

ARRI Rota Pola Frame 

ARRI Rota Pola Frame yansımaları azaltan ve metal olmayan bir yüzeyden yansımasına bağlı olarak polarize olmuştur ışığı filtreleyerek parlama yardımcı olur. Güneşten gelen ışık, hava moleküllerindeki elektronları yansıtması nedeniyle doğal olarak kısmen polarize olur ve ışığın pus gibi görünen şeye saçılmasına neden olur. Bir polarize filtre, bu yönlü polarize ışığı, yansıyan ışığa dik olarak düzenler ve filtreler, bu ışığın çoğunun emilmesine izin verir. Bu, metalik olmayan yüzeylerden gelen parlama ve yansımalarda gözle görülür bir azalma ve gökyüzü ve yeşillik doygunluğunda bir artış ile sonuçlanır.

Dairesel bir polarizör, lineer polarize filtreye ek olarak bir çeyrek dalga düzlemi içermesi bakımından lineer bir polarizörden farklıdır. Bu çeyrek dalga düzleminin eklenmesi, otomatik odaklama ve pozlama işlevlerinin kullanımı için doğrusal polarize ışığı dairesel olarak polarize etmektir. Işığın kırılması ve lineer bir polarizör ile filtrelenmesi nedeniyle, kullanım sırasında otomatik odaklama ve pozlama doğruluğu bozulur. Işık dairesel polarize hale geldiğinde bu fonksiyonların kullanımına izin verir.

Artırılmış netlik ve renk doğruluğu için Su Beyazı camdan üretilen bu filtre, ARRI F4 filtre çerçevelerini barındırabilen mat kutularda kullanım için alüminyum alaşımlı bir filtre tepsisine monte edilmiştir. Polarizasyon etkisinin yoğunluğunu ayarlamak için, filtre tepsisindeki harici bir kadran, dairesel polarizörün bağımsız dönüşüne izin verir. İstenen etki elde edildikten sonra, filtre tepsisinin entegre kilidi, polarizör filtresinin konumunun değişmeden kalmasını sağlamak için kullanılabilir.

ARRI F4 filtre tepsilerini barındırabilen mat kutularla uyumludur.
Metalik olmayan bir yüzeyden yansıma nedeniyle polarize olan ışığı filtreleyerek yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olur.
Polarize filtreler, yönlü polarize ışığı yansıyan ışığa dik olarak düzenler ve filtreleyerek ışığın çoğunun emilmesine izin verir.
Uzak manzaralardaki pusları temizler ve daha doygun, canlı renkler sağlar.
Güneşten 90° açıyla kullanıldığında en güçlü etki.
2.3x filtre faktörü, maruziyeti +1,2 durak azaltır.
Netlik için Su Beyazı camdan yapılmıştır ve alüminyum alaşımlı bir filtre tepsisine monte edilmiştir.
Kaplamasız.
Filtre tepsisindeki harici kadran, polarizasyon etkisinin yoğunluğunu ayarlamak için polarizör filtresinin dönmesine izin verir.
Filtre tepsisinin entegre kilidi, polarizör filtresinin konumunun ve etkisinin değişmeden kalmasını sağlamak için kullanılabilir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Arri Rota Pola Frame Filtre” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top
EnglishTurkish