PANASONIC LUMIX S1H KAMERA İNCELEME

PANASONIC LUMIX S1H

PANASONIC LUMIX S1H, 6K video çekebilen dünyanın ilk Aynasız kamerasıdır:

Tam çerçeve aynasız, ciddi bir video tutkusu olan Panasonic Lumix DC-S1H etkileyici video yetenekleri ile açıkça ayırt edilir, ancak aynı zamanda özellikle dayanıklı bir tasarımla birlikte multimedya uygulamalarına uyacak önemli esnekliğe sahiptir. Tam kare 24,2 MP CMOS sensör, geniş 14 kademeli dinamik aralık, ISO 100-51200’den hassasiyet ve yüksek renk doğruluğu, duyarlı kayıt ve geniş bir dizi gerçekleştirmek için ustaca işlemeyle hem videoya hem de fotoğraflara uygun çok yönlü performans sunar. video yetenekleri. Neredeyse tam sensör kullanılarak, 3: 2-formatlı 6K24p video kaydı, 16: 9 5.9K30p ve dahili 4: 2: 2 10-bit örnekleme veya uyumlu bir harici ham kayıt özellikli hem DCI hem de UHD 4K60p ayarları ile birlikte desteklenir. ses kayıt cihazı. Yayın kameralarından ilham aldı, S1H ayrıca, görüntü kalitesini daha yüksek renk doğruluğu ve azaltılmış gürültü ile gerçekleştirmek için düşük gürültüye veya düşük hassasiyete öncelik veren Çift Yerel ISO ayarları sağlamak için güncellenmiş sensör tasarımını kullanır.

Kiralık Panasonic S1H Değişken Kare Hızı (VFR) kaydı, yavaş ve hızlı hareket efektlerinin kullanılmasına da izin verir ve Yüksek Kare Hızı (HFR) ayarları, 10 bit örnekleme ile birlikte daha yüksek kare hızlarının kullanılmasına izin verir. Ek olarak, V-Log önceden yüklenmiş ve kayıt sırasında daha fazla ayrıntı elde etmek ve post prodüksiyon sırasında renk derecelendirmeden yararlanmak için bir Hibrit Log Gama da mevcuttur.

PANASONIC LUMIX S1H

Hareketsiz fotoğrafçılık açısından, S1H, AF-S ile etkileyici 9 fps sürekli çekim hızı veya AF-C ile 6 fps ile eksik değil. 24MP’nin yeterli olmadığı durumlarda, sıralı çekimleri bir araya getirerek etkili çözünürlüğü 96MP’ye yükseltmek için özel bir Yüksek Çözünürlük modu kullanılabilir. Videonun yanı sıra fotoğraflardan da faydalanan, hızlı ve hassas odaklama ve konu takibi sağlayan 225 alan Derinlikten Odaklanma (DFD) kontrast algılamalı otomatik odaklama sistemidir. Ek olarak, sensör kaydırmalı görüntü sabitleme, daha keskin elde çekim için kamera sarsıntısının görünümünü 6 durak ile en aza indirmeye yardımcı olur.

Görüntü özelliklerinin ötesinde, PANASONIC S1H, etkileyici derecede yüksek çözünürlüklü 5,76 m-noktalı OLED elektronik vizör ve 3,2 “2,33 m-noktalı eğimli serbest açılı dokunmatik LCD ekran içeren gövde tasarımıyla da karakterize edilir. Magnezyum alaşımlı gövde, hava şartlarına uygundur – Zorlu koşullarda çalışmaya izin verecek şekilde mühürlenmiştir ve çekim ayarlarını anında gözden geçirmek için 1,8 “üst durum LCD’sine sahiptir. Çift SD bellek kartı yuvaları esnek depolama özellikleri sunar ve Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı, tabletlere ve akıllı telefonlara kablosuz görüntü aktarımının yanı sıra uzaktan kamera kontrolü sağlar.

Görüntü özelliklerinin ötesinde, PANASONIC S1H, etkileyici derecede yüksek çözünürlüklü 5,76 m-noktalı OLED elektronik vizör ve 3,2 “2,33 m-noktalı eğimli serbest açılı dokunmatik LCD ekran içeren gövde tasarımıyla da karakterize edilir. Magnezyum alaşımlı gövde, hava şartlarına uygundur – Zorlu koşullarda çalışmaya izin verecek şekilde mühürlenmiştir ve çekim ayarlarını anında gözden geçirmek için 1,8 “üst durum LCD’sine sahiptir. Çift SD bellek kartı yuvaları esnek depolama özellikleri sunar ve Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı, tabletlere ve akıllı telefonlara kablosuz görüntü aktarımının yanı sıra uzaktan kamera kontrolü sağlar.

Kiralık Lumix S1H Kameranın Öne Çıkan Özellikleri

 • 24MP tam çerçeve CMOS sensörü
 • Çift yerli ISO
 • 4: 2: 2 10 bit dahili kayıt
 • 4K / 60p 10 bit kayıt
 • Tam kare çekim özellikli 6K video
 • Tam V-Log gama profili (Varicam ile eşleşiyor)
 • Sınırsız video kayıt süresi
 • H.264 ve H.265 dahili kayıt
 • V90 kart destekli çift SD kart yuvaları
 • Sıkıştırılmış önizleme ile anamorfik yakalama
 • Değişken kare hızı (VFR) ve Yüksek kare hızı (HFR) video
 • Vücut içi görüntü sabitleme (Panasonic Dual-IS 2 desteği ile)
 • Menteşeli ve tamamen mafsallı arka perde

Kiralık Lumix S1H Kameralar PL, Canon EF, Leica L mount ve Anamorphic Lenslerle uyumlu olarak kullanılabilir.
Panasonic S1H Atamos Ninja V5” Monitörlerle HDMI üzerinden ProresRAW kayıt yapılabilir.
Back to Top