SONY VENICE 2 KAMERASI iNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

SONY VENICE 2 KAMERA

Sony, bugüne kadarki en gelişmiş sinema kamerası olduğunu belirttiği amiral gemisi “VENICE 2” kamarasını tanıttı. Kameranın net gölgeler, hareketli vurgular ve doğal ten tonları yakalamak için 16 Durak dinamik aralığa sahip yeni bir 8.6K tam çerçeve görüntü sensörüne sahip olduğu açıklandı.

Venice 2 ayrıca kompakt bir gövde tasarımına, dahili X-OCN kaydına, çalışabilirliğini ve çok yönlülüğünü daha da geliştirmek için modeller arasında sensörleri değiştirebilme özelliğine sahip olduğu belirtildi. Yeni geliştirilen 8,6 K (8640 x 5760) Full Frame CMOS sensörle eşleştirilen VENICE 2, 16 adımlı dinamik aralıkla yüksek görüntü kalitesi sunar.

Fotoğraf makinesi aynı zamanda renk bilimini, doğal ten rengi tonlarıyla büyük beğeni toplayan orijinal VENICE‘ten alır. VENICE 2 kamera, film yapımcılarının çok çeşitli aydınlatma koşullarında temiz, film benzeri görüntüler yakalamasını sağlayan 800/3200’lük benzersiz bir çift tabanlı ISO’ya sahiptir. En az 4K çözünürlükte full frame, full frame anamorfic ve Super 35mm’ye kadar her şeyi destekler.

 

DAHA KÜÇÜK, DAHA HAFİF

VENICE 2, Dual Base ISO, 8 kademeli yerleşik ND filtreleri, tüm PL yuvası ve çok sayıda lens için adaptörler. Yapım topluluğundan gelen doğrudan geri bildirimler sayesinde, VENICE 2, orijinal VENICE’ten daha küçük ve daha hafif bir gövdeyle tasarlanmıştır ve sezgisel kullanım özelliğini korur. VENICE 2 kasası, 44 mm daha küçük ve yaklaşık %10 daha hafif olmasına rağmen, X-OCN ve Apple 4K Pro Res 4444 ve 422HQ’nun AXS-R7 kayıt cihazı olmadan dahili olarak kaydedilmesine olanak tanıyarak kompakt ve hafif bir gövdede gelişmiş kullanılabilirlik sunar.

SONY VENICE 2 Öne çıkanlar

-Yeni geliştirilen 8.6K görüntü sensörü
-Venice kameraya dayalı gelişmiş bir ürün kompakt tasarımı
-Aksesuarlar için hemen hemen aynı I/O ve vida delikleri
-Venice kullanıcılarının seslerine dayalı çok sayıda güncelleme
-8K 60p kayıt için yüksek hızlı 6.6Gbps AXS kartı
-Görüntü sensörü değiştirilebilir
-X-OCN dahili Kayıt
-4K ProRes dahili kayıt

Back to Top