DZOFilm CATTA FF ZOOM LENSLERİ iNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

DZOFilm CATTA FF ZOOM

DZOFilm, full frame sensörleri kapsayabilen iki yeni sinema zoom lensini piyasaya sürerek full frame ve uygun fiyatlı camıyla pazar kırmaya devam ediyor. DZOFilm Catta FF 35-80mm T/2.9 ve 70-135mm T/2.9. lensleriyle tanışın.

DZOFILM, uygun fiyatlarla sinema lensleri tasarlama ve üretme konusunda uzmanlaşmış bir Çinli markadır. Şirket tarafından belirtildiği gibi: “Çağdaş film endüstrisinde DZOFilm, bir lens üreticisinin rolünü yeniden tanımlamak istiyor. İşlevsellik açısından en iyi lensleri cazip fiyatlarla sunmak. Gelecek nesil film yapımcılarının vizyonlarını gerçeğe dönüştürmelerine izin vermek”. Aslında, DZOFilm lensleri esas olarak prodüksiyonlarında sinema camı kullanmaya hevesli profesyonel bağımsız film yapımcıları tarafından kullanılmaktadır. Lensleri ekonomiktir ve hareketsiz lenslerin yenilenmiş bir versiyonunu oluşturur. Yine de film yapımcıları bu camın en uygun maliyet-etkin orana sahip olduğunu bildiriyor. DZOfilm de en uygun fiyatlı setlerden birini sunuyor.

DZOFILM CATTA FF ZOOM LENSLERİ

 

Şimdi, DZOFilm, Catta markasını sunarak zoom’larda da full frame’e geçmeye karar verdi. DZOFilm tarafından belirtildiği gibi: “Super35 zoom lensler “Pictor” ve full frame prime lensler “Vespid” piyasaya sürüldükten sonra, full frame kullanıcılarının zoom ihtiyaçlarını karşılamayı düşünmeye başladık ve böylece bu full frame Catta lensleri ortaya çıkardık ”. Catta, özellikle ağırlık ve fiyat açısından benzersiz özelliklere sahip iki çok özel sinema zoom lensi içerir.

DZOFILM’in üçüncü zoom serisi olan Catta 35-80mm T/2.9 ve 70-135mm T/2.9, çeşitli çekim projelerinde temel odak uzunluğunun çoğunu kapsar. DZOFIlm şunları söylüyor: “35-80mm/70-135mm’lik altın odak uzunlukları, sinematografların lens değiştirmede zamandan ödün vermeden sinematik görüntüler oluşturmasını sağlıyor. Uygun fiyatlı, ultra hafif ve minimum odak soluma özelliğine sahip bu zumlar, herhangi bir görüntü yönetmeninin lens cephaneliğine mükemmel bir ektir”.

AZALTILMIŞ AĞIRLIK

 

35mm-80mm T/2.9 sadece 1.53kg ağırlığında ve 70mm-135mm T/2.9 1.6kg’dan daha hafif. DZOFilm tarafından belirtildiği gibi: “Ağırlığı azaltmayı başarıyoruz, bu kabukta katı toleransla polikarbonat ve cam elyaf kullanmayı seçiyoruz. Görüş alanını sık sık değiştirmek için son derece taşınabilir”. DZOFilm, bu sinema zoom lenslerinin canlı gösteriler, bağımsız film yapımı, araç çekimi, belgeseller ve hassas parfokal tasarıma sahip silahla çekim senaryoları için mükemmel bir seçim olacağını söylüyor. Ayrıca şirket, Catta Zoom’ların hızlı hareket eden sahnelerde çekildiğinde gimbal benzeri Ronin s2 ve Crane 3s vb. ile kolayca uygulanabileceğini de ekliyor.

16 diyafram bıçağı ve T2.9-T22 diyafram aralığı ile Catta, doğal görüntü geçişiyle yuvarlak ve pürüzsüz bokeh üretir. Son derece yakın odak mesafesi, atıcıların konunun net ayrıntılarını ve özelliklerini çekmelerine yardımcı olur.

DZOFILM sinema lenslerinde her zaman olduğu gibi, şirket bu sefer Catta’da daha iyi bir performans bulabileceğinizin sözünü veriyor. Lensler, odaklama sırasında görünmez solunum ile karakterize edilir. DZFIlm, “Yolculuk boyunca odaklanın, çerçevenin kenarı her zaman aynı kalır ve izleyiciyi olay örgüsünün derinliklerine daldırır” diye ekliyor.

Yuvalar açısından, her iki lens de E yuvadan kaynaklanmaktadır. Ancak DZOFilm, RF/ L/ Z/ X montajı gibi çeşitli ihtiyaçları karşılamak için ek bir montaj parçası olduğunu söylüyor. DZOFilm, “Hızlı çıkarılabilen, değiştirilebilir bir montaj parçasıyla donatıldığında, montajı değiştirmek kolay ve hızlıdır” diye vurguluyor.

Back to Top
EnglishTurkish