ATOMOS NİNJA V MONİTÖR iNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

Atomos Ninja V MONİTÖR

Atomos Ninja V, Düzenlemeye hazır Apple ProRes veya Avid DNxHR’de 4K 10 bit video kaydı 60 fps’ye kadar kaydetme olanağı sunuyıo. Kompakt, ancak özellik dolu bir harici monitör / kayıt cihazı arayan yaratıcı profesyoneller için mükemmel uyum.

Ürünün piyasada bulunmamasına rağmen, DSLR Video Shooter’dan Caleb Pike, Ninja V’in bir üretim öncesi modelini deneme fırsatı buldu. Birkaç günlük testten sonra, deneyimli film yapımcısı ilk izlenimlerini paylaşıyor. Monitörle, Ninja V’in Atomos’un ürün yelpazesine layık bir katkı olup olmadığını belirleme.

Yeni başlayanlar için, ünite parlak gün ışığında kolay görüntüleme için 1920 x 1200 çözünürlük ve 1000 nit parlaklık ile bir FRC IPS panelini çalıştırır. Diğer dikkat çeken özellikler arasında HDMI geçiş (Giriş ve Çıkış), mikrofon giriş jakı, kulaklık çıkış jakı, uzak giriş ve daha fazlası bulunur.

Alternatif bir güç kaynağı kullanmak isteyenler için, Atomos DC güç kullanmak için bir bağlantı noktasına sahip bir kukla Sony pil plakası dahil. Ninja V’nin şık 1 ″ (2.5cm) derin aluminyum gövdesi, maksimum taşınabilirlik ve dayanıklılık için üretilmiş olup, herhangi bir kameraya gizlice takılmıştır. Genel olarak, Ninja V sürecek şekilde üretildi ve gerçekten de 700 dolarlık fiyat etiketine benziyor.

Üretim sırasında monitörü / kaydediciyi kullanmak söz konusu olduğunda, görüntünüzü mükemmelleştirmenize yardımcı olacak iyi bir video desteği özellikleri sağlar. Fiyat noktasında birçok üründe olduğu gibi, yeni gelenler LUT desteği, odak yardımcısı, sahte renk ve çeşitli kapsamlar gibi araçlar sunuyor. Yeni tasarlanmış ve sezgisel bir arayüzle, monitörün özelliklerine erişmek sezgisel ve basit görünüyor.

Buna ek olarak, Ninja V, uyumlu kameralardan HDR log gama çekimlerini görüntülemenizi ve kaydetmenizi sağlayan bir özellik olan AtomHDR’yi içerir. Bu işlevsellik, Log / PQ / HLG kamera sinyallerinden gerçek zamanlı olarak 10 kata kadar dinamik bir dinamik aralık sunar.

Video incelemesinde, Caleb genel deneyimini Ninja V ile son derece keyifli ve tatmin edici olarak nitelendirdi. Ayrıca Atomos’un Shogun Inferno ve Ninja Inferno kayıt cihazları ile ilgili premium özelliklerin çoğunu getirmeye ve bu küçük ve kompakt monitör / kaydediciye yerleştirmeye karar verdiğinden çok etkilendi.

Bu arada, Ninja V’nin yüksek çözünürlüğü, görüntülerin kristal netliğinde ön izlemesini sağlarken parlak ekran, kamera beslemesini hem iç hem de dış ortam koşullarında rahatlıkla görüntülemenize olanak tanır.

Ninja V’yi tamamen harici bir kayıt cihazı olarak kullanmak söz konusu olduğunda, çeşitli kodek çeşitlerinde yüksek kaliteli çekimleri yakalamayı bekliyoruz. Ninja V tarafından kaydedilen tüm medya, ünitenin arkasına yerleştirilen Atomos SSD caddelerinde saklanır. Kızaklar biraz hantal ve yapıya biraz genişlik katabilirken, üçüncü parti üreticilerin Ninja V’e daha kompakt bir estetik kazandırmak için daha şık görünen SSD’ler geliştirdikleri söylentileri var.

Back to Top