CANON FD TLS REHOUSED FF LENS SETİ iNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

Kiralık Canon FD TLS Rehoused Vintage Full Frame PL Mount Lens Seti

1970’lerin Canon FD serisi lenslerinden oluşan eksiksiz “Full Frame” bir settir. Özellikle son dönemin en favori lenslerinden efsanevi Canon K35 serisi ile aynı optikleri kullanılmasından ötürü çok tercih edilen bir set haline gelmiştir.

TLS tarafından tüm mekanik konstrüksiyonu yenilenirken aynı zamanda K35 serisi ile eşleşebilmesi adına orijinal FD lenslerindeki 8-9 bıçaklı yapı 16 bıçaklı irisler ile değiştirilmiştir. Bu nedenle sadece 5 lensten oluşan orijinal K35 setleri son yıllarda TLS tarafından yenilenmiş Canon FD’ler ile tamamlanarak kullanılmaktadır.

Tüm setin birbirine eşleyebilmesini garanti edebilmek için benzer tarihli lensler, uzun süren seçimler ve testler yapıldıktan sonra yenilenmiştir. Keskinliğini koruyan vintage bir görüntü elde etmek için mükemmel bir seçimdir.

Set içerisinde sadece Canon FD 35mm T2.1 serisi yerine Minolta Maxxum AF 35mm T1.5 lensi kullanılmıştır. Kontrast ve bokeh yapısı Canon FD ile benzersiz bir şekilde eşlediğinden ve daha hızlı bir lens olduğundan TLS tarafından üretilmiş çok özel birkaç set içerisinde sadece bu Minolta versiyonu yer almaktadır.

Back to Top