COOKE FULL-FRAME ANAMORPHİC LENS SETİ iNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

COOKE FULL-FRAME ANAMORPHİC LENS SETİ

Cooke Optics, Amsterdam’daki IBC 2018’de yeni bir Full Frame Anamorphic 50mm T2.3 lensini piyasaya süreceklerini duyurdu. Bu, en zorlu talepleri karşılamak için tasarlanan yeni high-end anamorphic serisinin ilk tanıtımı olacak. RED Monstro 8K ve Sony VENICE gibi son nesil geniş formatlı kameralarla DoPs çekim kapsamı.
Yeni Anamorphic / i Full Frame Plus serisi, maksimum T2.3 diyafram açıklığına sahip olacak ve 32mm, 40mm, 50mm, 75mm, 100mm, 135mm ve 180mm lenslerden başlayacak. Üretimdeki ilk 50 mm olacak ve geri kalan 12 ay boyunca takip edilecek.
Görüntü dairesi, 24 x 36mm tam çerçeve 35mm sensörün tamamını kapsayacak ve daha yaygın olan 2x veya 1.3x sıkıştırılmış Anamorphics’in aksine 1,8x’lik benzersiz bir sıkıştırma ile kaplanacak. Tüm Cooke lensler gibi, Anamorphic / i Full Frame Plus serisi, VFX ve post prodüksiyon ekipleri için ayrıntılı lens verilerini toplayan / i Teknolojisini içerecektir. Ek özellikler IBC 2018’deki Stand 12.D10’da teyit edilecektir.
Cooke Optics Başkanı Les Zellan şunları söyledi:
“S7 / i Full Frame Plus lensleri için coşkulu bir resepsiyon gördüğümüz anda, bir sonraki mantıksal adımın tam çerçeveye anamorfik bir seçenek kazandırmak olduğunu biliyorduk. Çok fazla araştırma ve tartışmadan sonra, Anamorphic / i Full Frame Plus serisinin 1.8 sıkma oranının tam kare anamorfik için en iyi sonuçları verdiğini düşünüyoruz. 2x’te çok fazla piksel kaybedersiniz ve 1.6x’de (her pikselin kullanılması için doğru oran) anamorfik karakterden yeterince yararlanamazsınız.
1.8x‘deki çözümümüz, görüntünün piksellerin% 90’ını yakalarken 2.40: 1 en / boy oranında daha büyük bir anamorfik his verir, bu nedenle bu formatı endüstri çözünürlük standartlarında tutmaktayız. Ancak, bunlar 24 x 36 tam hareketsiz çerçeveyi kapsayacak şekilde tasarlanan Full Frame Plus lensler olduğu için, piksellerin% 100’ünü kullanmayı seçebilir, bu da 2.70: 1 en-boy oranına neden olur. ”
IBC 2018 Cooke Anamorfik Tam Çerçeve Plus Lensler
/ İ Teknolojisi, sinematografları ve kamera operatörlerini objektif ayarı, odak mesafesi, diyafram ve alan derinliği, hiper odak mesafesi, seri numarası, sahip verileri, objektif tipi ve hem metrik hem de film ölçümlerinde odak uzaklığı hakkında hayati bilgiler sağlar. Ataletsel izleme verileri, gölgeleme ve distorsiyon verileri. Zum lensleri için zoom konumu görüntülenir.
Yeni Cooke Anamorphic / i Full-Frame Plus lensler, Sony VENICE gibi mevcut geniş formatlı / tam çerçeve sinema kameralarının görüntüleme sensör alanının% 90’ından fazlasını yakalayabiliyor. Bu, sinematografi topluluğu tarafından çok beğenilecek. çok fazla sensör verisi atmadan bu güzel anamorfik özellikleri sağlamaya devam edecektir.
IBC 2018’de Cooke Optics, ilk kez Panchro / i Classic 65mm Makro ve 21mm lensleri, ayrıca S7 / i, miniS4 / i, Anamorphic / i ve Anamorphic / i SF ailelerinin çeşitli lenslerini sunacak.
Ayrıca, Cooke standına gelen ziyaretçiler / i3 (/ i Cubed), / distorsiyon haritalaması sağlayan / i Technology meta veri sisteminin en son versiyonunu, sadece belirli bir odak uzunluğundaki tüm lenslerin teorik bir ölçümünü değil, ama kullanımdaki belirli mercekler. Ekim 2018’den itibaren S4 / i, 5 / i ve S7 / i lenslerinin yeni gönderimleri / i3 işlevlerini içerecek.
IBC için yarın Amsterdam’a gidiyorum, gösteri cuma günü açılacak ve sadece Cooke gibi büyük üreticilerle değil, aynı zamanda size en son haberleri küçükten ve en son haberleri de getirmek için elimden geleni yapacağım. daha ilginç lensler, kameralar ve aksesuarlar üreticileri.
Back to Top