COOKE VAROTAL/i FF ZOOM LENSLERİ iNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

Cooke Yeni Full Frame Lenslerini Tanıttı

Cooke Optics, genişleyen Full Frame lens yelpazesine iki yeni zoom lensini duyurdu. Yeni lansman iki yeni Varotal/i FF zoom lensi içeriyor ve ilk kez 1971’de görülen bu tarihi zoom lens serisine son teknoloji ve modern bir tasarım getiriyor. Tüm modern Cooke lensleri gibi, Varotal/i zoom lensleri de paha biçilmez lens verilerini kaydetmek için /i Teknolojisini içerir ve ünlü Cooke Look’un ayırt edici özellikleri olan sıcaklık, doku ve güzel cilt tonlarını yakalamak için optimize edilmiştir. Lensler, elde taşınabilir ve Steadicam dahil tüm çekim uygulamaları için tasarlanmıştır ve en yeni dijital sinema kameralarıyla rahat bir denge oranı sağlar.

Varotal/i T2.9 yakınlaştırma lensleri tüm full frame sensörleri kapsar ve çözünürlük, renk ve düşüş açısından Cooke S7/i serisine uygundur.

Bu yeni iki lens Cooke’un ilk Varotal lenslerinin piyasaya sürülmesinden elli yıl sonra geliyor.

COOKE VAROTAL/i FF ZOOM LENSLERİ

 

Varotal/i T2.9 full frame zoom lenslerin odak uzunlukları sırasıyla 30-95mm ve 85-215mm‘dir.

Zarif, güzel, klasik cilt tonları ve Cooke görünümünü kapsayan cilt dokusu için optimize edilmiştir.

Lens optikleri, genel görüntü performansını en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır ve S7/i serisi Cinema Prime lenslerine çarpıcı bir şekilde benzerler ve Zoom lensleri olma avantajına sahiptirler.

Renk dengesi

Tüm Varotal lensler, tüm seride renk dengelidir ve çözünürlük, renk ve düşüş açısından S7/i Cinema Prime lens serisine uygundur.

Diyafram

Cooke Varotal lensler, tam kare sensörleri kapsayan bir T2.9 tam diyaframa sahiptir.

İris

Lens, S7/i prime lens serisine uyum sağlamak için dokuz kanatlı bir iris içerir.

Uyumluluk

Cooke Varotal/i FF lensler, endüstri standardı odak, iris ve 0,8 MOD yakınlaştırma dişli aralığı ile 114 mm’lik ortak bir sabit çapa sahiptir.

/i Elektronik

/i uyumlu kameralar ve aksesuarlarla senkronize olan lens yuvasının yanındaki kablo konektörü ve yuvadaki temas noktaları aracılığıyla erişilebilir.

Dış Kaplama

Tüm Cooke lenslerinde çizilmeye karşı dayanıklı PTFE sert anodize kaplama sağlanır ve en zorlu çevre koşullarını karşılamak için dayanıklı, zor aşınan bir yüzey sağlanır.

Ağırlık/Beden Oranı

Lensler, elde taşınır ve sabitleyici de dahil olmak üzere tüm çekim uygulamaları için tasarlanmıştır ve en yeni dijital sinema kameralarıyla rahat bir denge oranı sağlar.
Back to Top