FUJİFİLM XT4 KAMERASI İNCELEMESİ VE ÖZELLİKLERİ

Fujifilm X-T4 Kamera Özellikleri

 

Fujifilm’in yeni piyasaya sürdüğü aynasız kamera  ile birlikte üst seviye teknik özellikleri ile dikkat çeken ‘X’ serisine bir üye daha eklendi. Yeni tanıtılan Fujifilm X-T4 özellikleri ile X-T3’ün gelişmiş bir versiyonu. Aynasız fotoğraf makinesi kategorisinde yer alan olan Fujifilm X-T4 özellikleri bakımından, Sony A7SII ve Panasonic GH5 modellerine alternatif olacak nitelikte.

Fujifilm X-T4 modeli bugüne kadar en güçlü X Serisi kamera olup, fotoğraf veya videodan ödün vermemektedir. 4. kuşak X-Trans CMOS 4 sensör, X-Processor 4 işlemci, yeni geliştirilen gövde dahili bir kompakt resim sabitleme sistemi (IBIS), yeni film simülasyon modu “ETERNA Bleach Bypass” ve kullanıcı geri bildirimleri sonucunda geliştirilen çeşitli diğer özellikleri ile bu makine, profesyonel fotoğrafçı ve videografçıların taleplerini karşılayabilecek özelliklere sahiptir.

Fujifilm X-T4 Kamera

Video çekimleri HDMI ile harici bir cihaza 4K/60P 4:2:2 10 bit veya dahili olarak 4K/60P 4:2:0 10bit ile kayıt edilir.Aynen X-T3 modelinde olduğu gibi X-T4 modeli de H.264/MPEG-4 AVC ve 200Mbps bit oranı ile 4K/60P 4:2:0 10 bit video çekimlerinde daha hızlı bir sıkıştırma oranı sunan H.265/HEVC biçimini destekler.Bununla birlikte standart MOV video dosyası formatına ek olarak MP+ seçebilirsiniz ve böylece kullanım alanınızı genişletmiş olursunuz.

Back to Top