Tiffen Rota Pola Frame Filtre 750 
Tiffen Diopter Set 750 

NiSi Rota Pola Frame Filtre

NiSi Rota Pola Frame Filtre

NiSi Rota Pola Frame Filtre , metalik olmayan bir yüzeyden yansıma nedeniyle polarize olan ışığı filtreleyerek yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olur. Güneşten gelen ışık, havadaki elektronların yansıması nedeniyle doğal olarak kısmen polarize olur. moleküller, ışığın pus olarak görünen şeye saçılmasına neden olur Polarize edici bir filtre, bu yönlü polarize ışığı yansıyan ışığa dik olarak düzenler ve filtreler, bu ışığın çoğunun emilmesine izin verir.Bu, parlamada gözle görülür bir azalma ile sonuçlanır ve metalik olmayan yüzeylerden yansımalar ve gökyüzünün ve yeşilliklerin doygunluğunda bir artış.

Dairesel bir polarizör, lineer polarize filtreye ek olarak bir çeyrek dalga düzlemi içermesi bakımından lineer bir polarizörden farklıdır. Bu çeyrek dalga düzleminin eklenmesi, otomatik odaklama ve pozlama işlevlerinin kullanımı için doğrusal polarize ışığı dairesel olarak polarize etmektir. Işığın kırılması ve lineer bir polarizör ile filtrelenmesi nedeniyle, kullanım sırasında otomatik odaklama ve pozlama doğruluğu bozulur. Işık dairesel polarize hale geldiğinde bu fonksiyonların kullanımına izin verir.

Optik camdan yapılan bu filtre, ARRI R2 filtre halkalarını barındırabilen mat kutularda kullanım için 6 mm kalınlığında, 4 x 5.65″ alüminyum alaşımlı bir filtre tepsisi içine monte edilmiştir. Polarizasyon etkisinin yoğunluğunu ayarlamak için harici bir Filtre tepsisindeki kadran, dairesel polarizörün bağımsız dönüşüne izin verir.Her cam yüzey, daha fazla temizleme verimliliği için su veya yağ ile temas ettiğinde geliştirilmiş boncuk etkisi ile sonuçlanan bir nano kaplama tabakası içerir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“NiSi Rota Pola Frame Filtre” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top