Sony FE 12-24mm f/2.8 GM Lens 500 
Cooke S7/i T2.0 PL Mount Lens Seti 7.500 

Sony FX30 APS-C/Super35 Kamera

Kiralık Sony FX30 APS-C/Super35 Kamera 

Yeni geliştirilen APS-C sensörünün gücünden yararlanan Sony FX30 , sıradan içerik oluşturuculara ve gelecek vaat eden film yapımcılarına sinema yolculuklarını yeni boyutlara taşıyacakları güçlü ancak erişilebilir bir sinema kamerası sunuyor. Sinematik yakalama için tasarlanmış bir görüntüleme hattını, kapsamlı bir özellik seti ve sezgisel kullanımla birleştirerek, tüm film yapımı seviyelerine yönelik eksiksiz bir sistem oluşturur.

Sinematik İfade

26 MP APS-C/Super35 Exmor R BSI CMOS Sensör
FX30’un gelişmiş görüntüleme sistemi, Sony’nin Cinema Line’daki diğer seçeneklerle aynı seviyededir; 120 fps’ye kadar ayrıntılı 10 bit UHD 4K görüntüler yakalar ve ona gerçek bir sinema kamerasına uygun özellikler kazandırır. Yeni geliştirilen 26 MP APS-C Exmor R CMOS sensör ve BIONZ XR işlemci, Super35 (16:9) alanıyla yüksek kaliteli 4K görüntüler oluşturabiliyor. Bu sistem, 14+ duraklı dinamik aralık yakalama kapasitesine sahiptir ve düşük ışık performansını iyileştirmek için Çift Tabanlı ISO mimarisinden yararlanır.

Gelişmiş Yakalama Seçenekleri

  • ISO 32000’e ve Çift Tabanlı ISO’ya (800/2500) kadar yüksek hassasiyette kayıt.
  • FX30, S-Log3 kullanıldığında 14+ duraklı dinamik aralık yakalayabilir.
  • Gelişmiş XAVC HS ve XAVC SI formatlarını kullanarak 10 bit 4:2:2 oranında kayıt yapın.
  • 6K sensörden gelen tam piksel okuma, 60 fps’ye kadar yüksek kaliteli UHD 4K video oluşturur.
  • 4K’da 1,6x kırpmayla 120 fps’ye kadar ve Full HD’de 240 fps’ye kadar yüksek hızlı çekim mümkündür.
  • HDMI çıkışı, ayrı olarak satılan kaydedicilerden seçebileceğiniz 16 bitlik ham videoyu destekler.

Profesyonel Resim Kontrolü

Film yapımcıları, hızlı geri dönüşlü projeler için hemen yayına hazır görüntüler çekebilecek veya çok çeşitli görüntü kontrol seçenekleri sayesinde post prodüksiyonda maksimum kalite ve esnekliği tercih edebilecek:

  • S-Cinetone, doğal orta tonlar, yumuşak renkler ve yumuşak vurgu geçişleriyle VENICE serisi de dahil olmak üzere Sony’nin gelişmiş sinema kameralarıyla aynı renk bilimini kullanır.
  • S-Log3 ve HLG gibi Resim Profilleri, editörler için genişletilmiş dinamik aralığa ve esnekliğe sahip görüntüler yakalayacaktır.
  • Kayıt sırasında belirli bir ruh hali yaratmak ve düzenleme ihtiyacını en aza indirmek için, kaydedilen çekime Yaratıcı Görünümler eklenebilir.
  • Çekim sırasında çekimi doğru bir şekilde izlemek veya belirli bir görünümün ön izlemesini yapmak için kullanıcı tarafından oluşturulan 16 adede kadar LUT ve üç ön ayar ayarlanabilir. Bunlar, kameranın monitörüne veya EVF’ye ve ayrıca HDMI çıkışına uygulanabilir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Sony FX30 APS-C/Super35 Kamera” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top