Fujinon MK 50-135mm T2.9 Zoom Lens 500 
Laowa 12mm T2.9 PL Mount Cine Lens 500 

Fujinon MK 18-55mm T2.9 Zoom Lens

Kiralık Fujinon MK18-55mm T2.9 Zoom Lens

Fujinon MK18-55mm T2.9 Lens E-Mount hafif sinema tarzı lens olup E-mount Süper 35mm sensörlü kameralar için üretilmiştir. Mekanik tasarımında üç farklı lens kontrol halkası bulunur: netleme, iris ve zoom. Her halkada bulunan 0.8 MOD sinema tarzı dişli sayesinde standart sinema lens aksesuarları ile bağlantı kurulabilir. Netleme halkası yaklaşık 200° dönebilir, bu da hassas netlik ayarları için yeterince alan demektir. Ayrıca yumuşak iris geçişleri için iris tıklama sesi yapmaz. Lens üzerinde ayrıca yakın netleme çalışmaları için makro mod bulunur.

Lens renginin Fujinon HK, ZK, ve XK serileri ile uyumlu olmasında ötürü lensler arasında yumuşak ara çekim imkanı bulunur.85mm ön sayesinde pek çok sinema matte box bir adaptör ile rahatça kullanılır ( adaptör dahil değildir).

Lens sadece 980 gram olup sinema zoom lensleri için son derece hafiftir.

Sony E-mount için tasarlandığı için kısa flanş odak uzaklığına sahiptir ama lens üzerindeki flanş odak uzaklığı ayarı ile kamera üzerinde ince ayar yapabilirsiniz.Dikkat çekici bokeh için 9 iris yapraklı T2.9- T22 diyafram açıklığı.28.5mm görüntü çapı Süper 35 formatını 16:9 aspekt oranında kapsar.

Endüstri standartı 0.8 film mekanizma dişlileri ile netleme, zoom ve iris kontrolü.MK serisindeki iki lens için netleme, zoom ve iris aynı pozisyona konumlandırılmıştır, böylece lens aksesuarlarını yeniden ayarlamadan kolayca iki zoom arasında geçiş yapabilirsiniz.MK serisindeki iki lens aynı ağırlıkta olduğu için lens değiştirdikten sonra kameranızı yeniden dengelemek zorunda kalmazsınız. 200° netleme rotasyonu

Lenste dahili ayar mekanizması olduğu için flanş odak uzaklığını ayarlamak için ayar sacına gerek yoktur. Makro netleme fonksiyonu bulunur.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Fujinon MK 18-55mm T2.9 Zoom Lens” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top